PBR 2015 III Announcement – Final Schedule and Groups for Orals

 PBR EXAMINATION PART III –THIS IS THE FINAL SCHEDULE!

 

REMINDERS:

   1. WHEN: January 17 & 18, 2015 (Saturday & Sunday).  ORALS will take place on Day 1 (January 17) and AUNTMINNIE’S plus RECALLS on Day 2 (January 18).

   2. VENUE: Ateneo School of Medicine and Public Health, Ortigas Avenue, Pasig City.  Please be at the cafeteria 30 minutes before your group’s  schedule.  The PCR staff will assist you in proceeding to the examination rooms.

   3. WHAT TO BRING: Examinee ID card, ballpen and jacket.

 

GROUPS FOR ORALS (Day 1)

GROUP 1      (7:10 to 8:30 AM)

1. ALMAZAR, Maria Alegria R.

2. BONIQUIT, Mark Anthony D.

3. DE GUZMAN, Cesar Jr. C.

4.  DEFENSOR, Mavis F.

5. FABIAN, Je-Ann Faith C.

6. FERNANDEZ, Jose Maria F.

7. LEE, Joanne P.

8.  MARQUEZ, Norraine Anne T.

9.  REDOBLADO, Alvin Joshua N.

10.UY, Jacqueline Austine U.

GROUP 2     (8:40 to 10:00 AM)

1. CALIMLIM-CARREON, Khristine Joy M.

2. CEJAR, Grace G.

3. ESPINAR, Maria Rosela B.

4.  LOPEZ, Romulus James B.

5. MANILA, Jennie Joan S.

6. NEPAL, Sagar

7. PEÑA, Jonathan R.

8.  RABANES, Citadel B.

9. SOMERA, Janette P.

10.YPILAN, Lea Rose S.

GROUP 3              (10:30 to 11:50 AM)

1. CHENG, Betsy Grace G.

2. DATAYLO, Kristian Y.

3. JALGALADO, Christian D.V.

4. JIMENEZ, Anna Marie A.

5. MANGADA, Regina Cristina Q.

6. MARCIA, Xavier D.R.

7. OUANO, Pierre I.

8.  ROGAN, Mary Grace V.

9. STA. MARIA, Liezyl S.

10.VILLARICO, Donnalyn D.

GROUP 4              (12:00 to 1:20 PM)

1. AQUINO, Joy P.

2. DADAP, Sagisag M.

3. FLORES, Emily U.

4.  FULLANTE, Aileen B.

5. ILANO-CRUZ, Ma. Lilibeth Kristina C.

6. MENDOZA, Maria Kristine S.

7. MORENO, Jasmin V.

8.  PEREZ, Minnellie H.

9.  PUNO, Noel M.

10.ROQUERO-GARCIA, Valerie S.

GROUP 5 (1:50 to 3:10 PM)

1. ANTONIO, Glenn M.

2. AQUINO, Ana Milagros N.

3. ASIS, Maria Jesusa O.

4. AYSON, Isidoro Jr. N.

5. BRAÑA, Buena Marie B.

6. CABANSAG, Ralph C.

7. EGOS, Wilson Anthony K.

8.  LAO-LIGUE, Lira M.

9.  NICDAO, Jolette S.

10.TIANGCO, Laurence Ronald M.

GROUP 6              (3:20 to 4:40 PM)

1. CORTO, Jennifer P.

2. CRUZ, Carmina Maria P.

3. DELAS ARMAS, Niezar C.

4. GO, Eden R.

5. LABANON, Leonardo A.

6. LIDASAN, Ulambay U.

7. MISOLAS-LAPUZ, Mary Art N.

8. OPEÑA, John Michael M.

9.  PAGADUAN, Ria P.

10.SINDINGAN, Caroline T.

GROUP 7              (5:00 to 6:12 PM)

1. LOMIBAO, Carla P.

2. MOLINYAWE, Bjorn M.

3. NUÑEZ, Roscel April C.

4. OLAÑO, Jean Mabelle M.

5. ROSAL, Heidi L.

6. SISTOZA, Chito Paulo A.

7. VALDEZ, Abraham C.

8. VALENCERINA, Mariel Kapla-an P.

9. VALERIO, John S.

GROUP 8              (6:30 to 7:42 PM)

1. AGGARWAL, Vijay K.

2. CERCADO, Wilhermina Anne C.

3. CO, Maria Aleta R.

4.  LADIA, Kathryn M.

5. LINSANGAN, Claudeth J.

6. NARCISE, Lemuel M.

7. SARMIENTO, Irwin O.

8. TINO, Neilson C.

9. YU, David Dean N.

 

PBR 2015 III groups